Evde Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Yüzünüzü temizlemenin ucuz ve kolay bir yolunu arıyorsanız, şeker ve baldan yapılmış ev yapımı bir fırçalamayı deneyin. Karışım hafif yukarı doğru hareketlerle yüzünüze uygulanabilir. Bu yöntem gözeneklerinizi açacak ve cilt bakım ürünlerinizin daha iyi nüfuz etmesini sağlayacaktır. Ayrıca siyah nokta çıkarmayı kolaylaştırır. Bunu evde yapmak için, bir yüz vapuru veya büyük bir sıcak su kabı kullanabilirsiniz. Buharlama sırasında tahrişi önlemek için başınızı örttüğünüzden emin olun ve işlemi yaklaşık 5-10 dakika tutun.

Ölü hücreleri çıkarmak için yüzünüzü pul pul dökün ve ürünleri daha iyi emmesi için hazırlayın. Mikro boncuklu doğal bir ovma en iyisidir çünkü cildinizde daha yumuşaktır. Fırçayı yaklaşık üç dakika boyunca uygulayın ve ardından yüzünüzü ılık suyla durulayın. Ayrıca piyasada bulunan bir ovma paketini kullanabilir veya evde kendiniz yapabilirsiniz. Bu adım önemlidir, çünkü cildi çok fazla basınçla fırçalamak zordur, bu da ona zarar verebilir.

Cildinizi Düzenli Bir Şekilde Temizleyin

Yüzünü pul pul dök. Düzenli bir yüz temizliği haftada en az iki kez yapılmalıdır. İyi bir temizleme yağı gerekli olsa da, önce bir DIY peeling fırçasını denemeye değer. Gözeneklerinizden ve ölü cilt hücrelerinizden kiri temizlemeye yardımcı olabilecek ince parçacıklardan oluşur. İyi bir eksfoliyan olmasının yanı sıra, pirinç unu vitamin bakımından zengindir ve cildinize sağlıklı bir parlaklık verebilir. Bal ya da yoğurt ile kendi yararları maksimize etmek için, karışımı pirinç unu. Yavaşça dairesel hareketler ile cildinize masaj sonra ılık su ile yıkayın.

Yüzünüzü haftada iki kez pul pul dökmek, cildinizi evde temizlemenin başka bir harika yoludur. Düzenli bir peeling ovma akne hastaları için de faydalı olabilir. Ölü cilt hücrelerini yüz yüzeyinden uzaklaştırır. Ayrıca cildin derin katmanlarındaki kirleri de temizler. Yine de aşırıya kaçma! Her gün bir yüz temizleyici kullanıyorsanız, cildi tahriş edebilir ve kızarıklıklara neden olabilir. Ancak sağlıklı ve net bir cilt sağlamak için haftada en az iki kez yapmaya değer.

Ev yapımı bir peeling yüz ovma kullanarak derin bir temizlik elde etmek için harika bir yol olabilir. Cilde nüfuz eden ve kir ve kalıntıları gideren ince parçacıklar içerir. Hassas cilde sahip insanlar için özellikle yararlıdır çünkü yumuşaktır ve nemlendirir. Bu yöntemin faydaları, tüm durumlar için mükemmel olan nazik bir temizlemeyi içerir. Hassas bir cildiniz varsa çift temizlik bile yapabilirsiniz.

Pirinç Unu Da Cildiniz İçin İyi Bir Etkendir

Pirinç unundan yapılmış bir yüz yıkama kullanabilirsiniz. Bu, yüzünüz için iyi bir DIY peeling çözümüdür. İnce parçacıkları kir ve ölü cilt hücrelerini gevşetir ve pirinç ununun tazeliğinin cildinize daha derin nüfuz etmesini sağlar. Maksimum etkiyi elde etmek için bu macunu bal veya yoğurtla da karıştırabilirsiniz. Fırçayı uyguladıktan sonra yüzünüzü ılık suyla hafifçe durulayın.

Bir temizlik seansına başlamadan önce, doğru temizleyiciyi kullanmak önemlidir. Cilt tipiniz için doğru olanı seçmek cildinizin sağlığı ve güzelliği için gereklidir. Hassas cildiniz varsa, cildinize nazik davranacak ürünler kullanın. Cildiniz kuru ise, yüzünüzü temizlemek için doğal bir temizleme kremi seçin. Bununla birlikte, cildiniz yağlı ise, sıcak su kullanmaktan kaçınmalısınız.

Yüzünüzü temizlemek için cilt tipinize uygun bir temizleyici kullanmanız gerekir. Cildiniz yağlı ise, yağ emici bir temizleyici seçin. Kuru cildiniz varsa, bir krem temizleyici iyi çalışır. Temizledikten sonra, kiri ve makyajı temizlemek için temizleyiciye pamuklu bir bezle masaj yapın. Daha sonra yüzünüzü ılık su ve yumuşak bir sabunla durulayın.

Yüzünüzü evde temizlerken, bir temizleme kremi veya tamamen doğal bir ovma kullanabilirsiniz. Bunlar genellikle pirinç unu veya yulaf ezmesinden yapılır. Her ikisi de yüzünüzü pul pul dökmeye ve cilt bakım ürününüze daha duyarlı hale getirmeye yardımcı olacak ince parçacıklardır. Yoğurt veya bal eklemek, bu iki bileşenin faydalarını en üst düzeye çıkaracaktır. Ayrıca pul pul dökülme işleminden sonra yüzünüzü ılık suyla durulamalısınız.

Başa dön tuşu