Fasulyenin Sağlığa Faydaları

Fasulyenin sağlığa faydaları pek çok insan, fasulyenin sağlığa faydalı olduğundan habersizdir. Yüksek protein içeriği, lif, mineral ve vitamin içeren eksiksiz bir besindir. Kronik hastalıklarla savaşmaya ve kilo vermeye yardımcı olabilirler. Çok fazla fasulye ve pirinç yemekten endişe ediyorsanız, en iyi faydaları elde etmek için atmanız gereken kolay adımlar. Bu yemekler ayrıca sindirim sisteminizin sağlığı için de faydalıdır ve besin alımınızı artırmak için harika bir seçenek olabilir.

Fasulye harika bir lif kaynağıdır. B vitaminleri, folik asitler ve çinko dahil olmak üzere hayati mineraller ve vitaminlerle yüklüdürler. Aynı zamanda, Amerikan diyetimizde yetersiz olan potasyum, magnezyum ve bakırın harika bir kaynağıdır. Fasulye, lifin yanı sıra, aynı zamanda oligosakkaritler olarak da bilinen bitkisel besinler açısından da zengindir. Bazı maddeler, bağırsaklardaki gazın azaltılması gibi sağlık yararları ile ilişkilendirilmiştir.

Fasulyenin Sağlığa Etkileri

Fasulye çeşitliliği, belirgin sağlık avantajları sunar. Her fasulye türünün kendi besin miktarı vardır, bu nedenle diyete çeşitli baklagilleri dahil etmek önemlidir. Bir kerede kırmızı fasulye ve farklı bir tane için yeşil fasulye isteyebileceğiniz zamanlar vardır. Yeşil ve kırmızı çeşitler arasında geçiş yapmak mümkündür. Bu şekilde, her bir fasulye türünün tüm sağlık yararlarından yararlanacaksınız. Fasulye çeşitlerini tüketmenin ne kadar faydalı olduğuna şaşıracaksınız.

Baklagiller zengin bir fitokimyasal kaynağıdır. Çeşitli metabolik ve fizyolojik süreçleri etkileyebilirler. Bu nedenle, kronik hastalıkların tedavisi söz konusu olduğunda yardımcı olurlar. Sağlığınız için endişeleniyorsanız, haftada en az beş kez fasulye yemeyi düşünmelisiniz. Ancak, başlamadan önce çeşitli biyolojik belirteçler hakkında bilgi edindiğinizden emin olun. Onları en iyi nasıl yiyebileceğinizi bilmekle ilgileniyorsanız, nasıl çalıştıkları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Fasulye Hakkında Araştırmalar

Araştırmalar fasulyenin polifenoller içerdiğini göstermiştir. Polifenoller, bakteri gelişimini engelleyen bir fitokimyasal formudur. Fasulyedeki polifenollerin kanser önleyici özelliklere sahip olduğuna inanılıyor. Besinlerin emilmesine yardımcı olurlar ve özellikle sindirim sorunlarından muzdarip olanlar için faydalıdırlar. Fasulye sadece protein için iyi bir kaynak değil, aynı zamanda antioksidanlar için de mükemmel bir besin kaynağı. Soya fasulyesi birçok sağlık yararı sunar.

Fasulye, büyük bir lif kaynağı ve ayrıca diyet lifidir. Ancak, diyetlerine daha fazla fasulye eklemeye hevesli olmayanlar da var. Fasulye sağlığınız için faydalı olsa da bağırsaklarınızda sindirim sorunlarına yol açabilecek gaz oluşturabilir. Bu yüzden fasulye tüketmenin en iyi yöntemi, yapabildiğiniz kadar sık ​​tüketmektir. Gazdan korkuyorsanız, gece boyunca damıtılmış suda bekletip ertesi gün yiyebilirsiniz.

Fasulye Yemeli Miyiz?

Enerji seviyenizi artırabilecek besleyici bir atıştırmalıktır. Polifenollerle dolular. Enflamasyonla mücadelede yardımcı olabilecek ve kolon kanseri geliştirme şansını azaltabilecek bir grup antioksidandır. Ayrıca vücudunuzun metabolizmasını hızlandırabilir ve fasulye yemenin ana nedenlerinden biri olan sindirime de yardımcı olabilirler. Ama endişelenme, yalnız değilsin. Sizin için harika olsalar da, tüm insanlar için uygun değildirler. Fasulye yemenin en iyi yolu, fasulye hakkında söylediklerini öğrenmektir.

Gördüğünüz gibi fasulye harika bir lif kaynağıdır. Kuru fasulyede bulunan tüm besinleri içerirler, ancak aynı zamanda diyetinizin sağlığını sağlamak için çok önemli olan lifleri de yüksektir. Bu, fasulyeleri diyetinize dahil etmek için harika bir seçenektir. Fasulyenin harika bir lif kaynağı olmasının yanı sıra, önemli düzeyde protein de içerirler. Eklenen lezzet için en sevdiğiniz Meksika tariflerine eklenebilirler.

Fasulyenin İçerikleri

Fasulye lif için harika bir besin kaynağıdır. Bu tür lif, vücudunuzun sindirilmemiş maddeleri parçalamasına yardımcı olabilir. Kanınızdaki LDL kolesterol miktarını azaltarak bağışıklığınızı artırmaya yardımcı olur. Ayrıca mide reflünün önlenmesine yardımcı olabilir. Yağlı fasulyelerin düşük olmasının yanı sıra doymuş yağ ve kalorileri de düşüktür. Ortalama bir fincan konserve fasulye, yaklaşık 14.5 gram protein içerir. Kabuklu edamame fasulyesine benzer şekilde, kullanıcıya 3.5g protein sağlayacaktır.

Başa dön tuşu