Köpekler Meyve Yiyor Mu?

Köpeğiniz meyve yemenin tadını çıkarabilir ve daha sonra bunun için size teşekkür ederler. Sadece evcil hayvanınızın diyeti için doğru meyveleri seçtiğinizden emin olun. Elmalar bir muamele için mükemmel bir seçimdir ve köpeğiniz tadı sevecektir. Sadece onları soymayı ve küçük porsiyonlarda servis etmeyi unutmayın. İnsanlarda olduğu gibi, meyveler çok fazla şeker içerir, bu yüzden köpeğinize beslemeden önce daima yıkayın ve kurutun. Avokado eti çok genç köpekler için bir zevktir, bu yüzden yavru köpeğinize avokado eti vermekten kaçınmaya çalışın.

Muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, meyveler vitamin ve minerallerle doludur. Bazı meyveler bile süper gıda özellikleri içerir, bu da kanserle savaştıkları anlamına gelir. Köpekler yemek için meyve en güvenli olmasına rağmen, bazı vardır. Avokado, üzüm ve erik çukurları köpeklere zararlıdır. Bazıları köpeğinizin sağlığı için faydalıdır. Örneğin, yaban mersini, sindirime ve cilt sağlığına yardımcı olan C vitamini bakımından yüksektir.

Etçil Olsalar Da Bazı Bitki Bazlı Yiyecekleri Yiyebilirler

Etçil doğalarına rağmen, köpekler bazı bitki bazlı yiyecekleri sindirebilir ve bu besinlerden yararlanabilir. Bazı genetik özellikleri kurtlarla paylaşırlar, bu da eti güvenli bir şekilde sindirebilecekleri ve bazı meyveleri güvenle tüketebilecekleri anlamına gelir. Bununla birlikte, taze meyve en uygun seçenektir. Meyveyi köpeğinize vermeden önce yıkadığınızdan emin olun. Bunun yanı sıra, meyveyi köpeğinizin idare edebileceği küçük parçalar halinde de kesebilirsiniz.

Meyve köpeğinizin diyetine mükemmel bir katkı olmasına rağmen, tek besin kaynağı olmamalıdır. Meyveler yüksek miktarda vitamin ve antioksidan içerdiğinden, mide rahatsızlığına neden olmamak için alımını sınırlamak önemlidir. Bazı meyveler köpekler için iyi değildir. Endişeleriniz varsa, köpeğinizin bu yiyeceklere maruz kalmasını sınırlamak en iyisidir. Ama köpeğinize bir kısmını vermek her zaman güvenlidir ve onları mutlu edecektir.

Köpeğinize çok miktarda meyve vermemeniz gerekirken, köpeğinizin güvenle yiyebileceği bazı meyveler vardır. Bazı meyveler toksik olduğundan ve evcil hayvanınıza beslenmemesi gerektiğinden seçiminize dikkat etmelisiniz. Köpeğinize herhangi bir meyve vermeden önce veterinerinize danıştığınızdan emin olun. Sadece tohumları, çukurları ve derileri çıkarmayı ve meyveleri yönetilebilir ısırıklara kesmeyi unutmayın.

Meyve köpekler için sağlıklı bir seçimdir. Meyveler C ve E vitamini bakımından zengindir ve bazı meyveler evcil hayvanınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olabilecek antioksidanlar içerir. Ahududu ve böğürtlen şekeri düşüktür ve iyi potasyum ve magnezyum kaynaklarıdır. Muz şekeri yüksek olsa da, köpeğinizin günlük meyve dozunu obez veya hasta olmalarına neden olmadan almanın harika bir yoludur.

Köpekler İçin Muamele Olarak Meyve Türleri Tanıtabilirsiniz

Köpeğiniz için bir muamele olarak, onları çeşitli meyve türlerine tanıtabilirsiniz. Armutlar ve portakallar köpekler için iyi bir seçimdir, ancak yalnızca boyuta dikkat ederseniz. Köpeğinize ilk kez bir portakal veriyorsanız, doğru tip olduğundan emin olun. Bazı meyveler köpeğiniz için kötüdür. Bir muz küçük köpekler için iyi bir seçimdir, ancak köpeğinizin buna hazır olup olmadığından emin değilseniz kaçının.

Meyvelerin çoğu köpeklerin yemesi için güvenli olsa da, onları yeni yiyeceklerle tanıştırmadan önce veterinerinize danışmanız önerilir. Genel olarak, elmalar insanlar için sağlıklı bir atıştırmalıktır ve sağlıklı kalmalarını istiyorsanız köpeklere verilebilir. Ayrıca, C vitamini, kalsiyum ve diyet lifi bakımından zengindirler, böylece köpeğinizi her gün onlarla besleyebilirsiniz. Köpeğinizi elma dilimleri ile besliyorsanız, bir dilim elma eklemeyi de düşünebilirsiniz.

Bazı meyveler köpeklerin yemesi için güvenli olmayabilir. Ama köpekler için harika bir muamele olabilirler. Sadece bu yiyeceklerden sadece az miktarda verilmesi gerektiğini aklınızda bulundurduğunuzdan emin olun. Köpeğinize bir elmanın büyük bir kısmını veriyorsanız, sindirim sorunlarına neden olur. Bununla birlikte, köpeğiniz için az miktarda meyve güvenlidir. Yavru köpeğinize düzenli olarak bir veya iki yeni meyve tanıtmak iyi bir fikirdir.

Başa dön tuşu