Kuşlar Ne Yer?

Kuşların yiyeceği birçok farklı yiyecek türü vardır. Bazıları çiçek nektarı, çilek, fındık, tohum ve ağaç özüyle beslenir. Diğerleri solucanlar ve böceklerle beslenecek. Hatta bazıları küçük hayvanları avlar ve ölü hayvanları yerler. Öncelikle güvendikleri şey yaşam alanlarına bağlıdır. Kış aylarında daha fazla miktarda gıdaya ihtiyaç duyacaklar. Bahçenize çeşitli türler çekmek istiyorsanız, kuş besleyicinize yemek kurtları veya mısır vermeyi düşünün. Kuşlarınıza et de sunabilirsiniz.

Çoğu Kuş Meyve Ve Sebze Sever

Çoğu kuş meyve ve sebze ürünlerini sever, ancak çok fazla şekere dikkat edin. Bazı meyveler sindirim sorunlarına ve diğer komplikasyonlara neden olabilecek siyanür içerir. Ancak, çoğu kuş taze ahududu ve yaban mersini sever. Meyve çeşitliliğine bağlı olarak, çoğu çeşit evcil hayvanlarınıza vermek için tamamen güvenli olacaktır. Aşağıda evcil hayvanlarınızı nasıl besleyeceğinize dair bazı ipuçları verilmiştir. Ne yiyeceklerine şaşırabilirsin. İşte kuşunuzun seveceği birkaç çeşit yiyecek!

Çoğu kuş meyve ve sebze yer. Ancak gereksiz şekerler içerdiğinden onlara jöle veya reçel vermeyin. Bunun yerine kuşlarınıza taze ahududu veya yaban mersini vermeyi deneyin. Kaç farklı kuş türünün meyveyi sevdiğine bile şaşırabilirsiniz! Onlara ne vermeyi seçerseniz seçin, size daha sonra teşekkür edecekler. Düşündüğün kadar zor değil. Ve unutmayın: onları jöle veya reçel gibi zararlı yiyeceklerle beslemeyin.

Elmalar birçok türün favorisidir. Ev serçeleri, kırmızı karınlı ağaçkakan ve mor martin elma yer. Benzer şekilde, sinek kuşları muz yer. Bir sinek kuşu çekmek istiyorsanız, bir muzu da şişleyebilir ve onlara besleyebilirsiniz. Bir meyve kuş besleyicisine birkaç kuru üzüm de koyabilirsiniz. Bazı meyveler siyanür içeriğine sahiptir.

Bazı Kuşlar Omnivordur

Bazı kuşlar omnivordur, bu da hem et hem de böcek yedikleri anlamına gelir. Ayrıca tohum ve meyve yiyorlar. Artık mutfak artıklarına çok düşkünler. Birkaç kuş türünün kendi favori yiyecekleri vardır. Artıklarınızın bir kısmını kuşlarla paylaşabilirsiniz. Bu sadece çevreyi korumak ve vahşi yaşamı korumayı teşvik etmek için harika bir yol değil, aynı zamanda eviniz için de faydalı olabilir.

Bazı kuşlar tohum, çilek ve meyvelerle beslenir. Oldukça besleyicidirler ve çoğu meyve türü çok çeşitli şekillerde mevcuttur. Böcekler hemen hemen her kuş türünde bulunabilir. Bu hayvanlar bize çok ihtiyaç duyulan enerjiyi sağladıkları için toplumumuz için çok faydalıdır. Onları mutfak artıklarıyla bile besleyebilirsiniz. Onlara fıstık bile verebilirsin. Çeşitli şekillerde yardımcı olabilirler.

Birkaç kuş böcekçil veya “meyve yiyenler” dir. Büyük miktarlarda meyve yiyorlar. Bazı kuşlar küçük miktarlarda meyvenin tadını çıkarır ve papağanlar meyve peletleriyle beslenebilir. İncir ve meyveler de bazı ağaçkakanlar arasında popülerdir. Bu kuşların bazıları incir ağaçlarının tohumlarını yerken, diğerleri fındık ve diğer meyveleri tercih eder. Ancak bu türler öncelikle böcekçilerdir, bu yüzden böcek tüketmezler.

Meyve ve sebzelerin yanı sıra kuşlar da böcekleri yerler. Birçok insan kuşları omnivor olarak düşünürken, gerçek şu ki bazı kuşlar hemen hemen her şeyi yerler. Bunlar esas olarak böcek yiyicilerdir, diğerleri ise omnivorlardır. Birçok insan için asıl endişe, yeterince sebze yememeleridir. Önemli olan, başarı şanslarını artırmak için kuşunuza çeşitli yiyecekler vermektir.

Çeşitli kuş türleri çoğunlukla böcek yiyicilerdir. Bazı türler sadece bitkileri yerken, diğerleri böceklerle beslenir. Bazıları belirli mevsimlerde omnivordur, bazıları ise mevsimseldir. Böcek yiyenler de kış aylarında böcekleri yerler. Hayatta kalmak için böcek yiyenlere güvenirler. Kuş türlerinin çeşitliliğine rağmen, bazı türler tamamen böcekçildir. Ve tüm diyetleri için böceklere güveniyorlar.

Kuşlar sıcak kanlı ve insanlardan daha küçük olmasına rağmen, vücutlarının hala daha sık yemeye ihtiyacı vardır. Yiyecek bulmak için alanları tarayacaklar. Bazı kuşlar yiyecek aramak için bile büyük mesafeler kat ederler. Yakınlarda bulabilecekleri meyveleri, meyveleri, tohumları ve böcekleri yiyeceklerdir. Ayrıca meyve, tohum ve diğer bitki maddelerini de yerler. Kuşları bahçenize çekmekle ilgileniyorsanız, onlara bunlardan birkaçını vermeyi düşünebilirsiniz.

Başa dön tuşu