Hamilelik Nasıl Anlaşılır

Bir kadın hamileyken doğal olarak kararsızdır. Son birkaç ay boyunca, kendi ihtiyaçları ve içinde büyüyen bebeğinin ihtiyaçları konusunda çelişkili hissedebilir. Fetüsün ondan çaldığını hissedebilir ve bu yönetilemez bir çatışma yaratır. Erken gebelik belirtilerini tanımlamak, eşiniz hasta olduğunda soğukkanlılığınızı korumak ve geleceğinizde yeni bir yaşamın belirtilerini tanımayı öğrenmek de dahil olmak üzere hamilelik kararsızlığıyla başa çıkmanın birçok yolu vardır.

Hamilelik anlamak için nasıl öğrenme ilk adım belirtileri tanımak için nasıl bilir. Hamilelik sırasındaki hormonlar göğüslerinizin büyümesine neden olur. Bu, kendinizi bilinçli hissetmenize neden olabilir, ancak bu değişikliklerin vücudunuzu nasıl etkilediğini anlamak önemlidir. Hamileliğin ilk haftalarında, meme tomurcuklarını ve meme büyümesini fark edeceksiniz. Bu büyüme bebeğinizin doğumuna kadar devam edecektir. Bazı kadınlar için bu büyüme gebeliklerinin sonuna kadar sürebilir.

Bir sonraki adım hamilelik belirtilerini anlamaktır. En sık görülen semptom, erken gebeliğin bir işareti olabilen adet gecikmesidir. Yarı hamile olmak da mümkündür. Ama yarı hamile kalamazsın ve hamileliğin de yarı yolda kalamazsın. Diğeri olmadan birine sahip olamazsın! Vücudunun bu yeni hayatı nasıl idare ettiğini öğrenmen gerekecek.

Yakında göğüslerinin büyüdüğünü fark edeceksin. Bunun nedeni daha fazla östrojen ve progesteron emmenizdir. Bu, fetüsünüzün rahimde büyüdüğünün bir işareti olabilir. Ancak, yarı hamile olamayacağınıza dikkat etmek önemlidir. Yarı hamile bir kadın olabilirsiniz, ancak yarı hamile bir anne olamayacağınıza dikkat etmek önemlidir.

Çoğu kadın yarı hamile olamazken, dönemlerinin ne zaman başlayacağını söyleyebilirler. Erken gebeliğin en sık görülen belirtileri göğüslerin büyümesidir. Bunlar, bir kadının vücudunun hamileyken üreteceği hormonlardan kaynaklanmaktadır. Ancak bir kadın sadece yarı hamile olsa bile, yine de çeşitli semptomlar yaşayabilirler. Bazı durumlarda, kadınların hamileliğin erken belirtileri olan meme tomurcukları vardır.

Hamileliğinizi doğru bir şekilde anlamak için belirtilerinizin farkında olmalısınız. Bunlar erken gebeliğin en önemli belirtileridir. Bazı kadınlar bir daha asla adet görmeyecek, bazıları ise hayatlarının geri kalanında düzensiz dönemler yaşayacak. İkinci gruptaysanız, hemen yardım istemeniz gerekir. Hamileliğin ilk ayından önce doğan bir bebek anne ve bebek için tehlikeli olabilir. Ancak proaktif olabilir ve bu işaretlerin sizi etkilemesini önleyebilirsiniz.

Hamile olup olmadığınızdan emin değilseniz, doktorunuza danışmalısınız. Sadece yarı hamile olsan bile hamile kalabilirsin. Yarı hamile olamazsın. Hamilelik belirtilerini doktorunuza bildirerek hissedebilirsiniz. Adet göremiyorsanız, endişelenmeyin. Düzensiz adet döngüsüne sahip olmak normaldir.

Hamileliğin ilk birkaç ayı zordur. Yarı hamile olamazsın. İlk birkaç ayda çocuk sahibi olamazsın. Hamile kalmaya çalışmaya başlamadan önce bebek doğana kadar beklemeniz gerekecek. Yarı hamile olmana imkan yok. Hamile olduğuna dair birçok işaret var. Bir bebeğin büyüyen organlarını görebilirsiniz.

Hamileliğiniz sırasında göğüsleriniz büyüyecek. Bebeğinizden gelen hormonlar onların genişlemesine neden olur. Hamile olmayan bir kadın göğüs tomurcukları görür ve hamile kalamaz. Bir kadın yarı yolda hamile kalamaz. Bu durumda, bir doktora veya ebeye danışmanız gerekir. Hamilelik belirtileri konusunda size yardımcı olabilirler. Buna ek olarak, erken gebelik belirtilerine dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin göğüslerinin gelişimi sağlıklı bir hamileliğin başka bir işaretidir.

Hamilelik anne için özel bir zaman olsa da, istenmeyen gebeliğin birçok belirtisi vardır. En sık görülen semptom adet düzensizliğidir. Kadının ruh hali depresyona girebilir. Neyse ki, hamileliği hayal eden kadınların çoğunun sağlıklı bir bebeği var. İlk adım, vücudunuzun hormonal değişiklikleri hakkında daha fazla bilgi edinmektir. Bu belirtilerle nasıl başa çıkacağınızı öğrendikten sonra, daha iyi bir karar verebileceksiniz.

Başa dön tuşu