Tırnak Boyamak Zararlı Mı?

Tırnak boyamak zararlı mı? Kendi tırnaklarınızı boyamayı denemek için cazip olduysanız, muhtemelen tırnaklarınızı boyamanın zararlı olup olmadığını merak ediyorsunuzdur. Sonuçta, oje sağlığınıza zarar verebilecek kimyasallar içerir. En yaygın olanlardan bazıları toluen, formaldehit, kafur ve sürtünme alkolünü içerir. Bu bileşenler solunum sisteminizi ve merkezi sinir sisteminizi etkileyebilir. Ayrıca baş ağrılarına ve diğer semptomlara neden olabilirler. Diğer bir toksik bileşen trifenil fosfattır (TPHP). Plastik, köpük mobilya ve diğer ürünlerde kullanılır.

Tırnak Boyamanın Zararları

Tırnak cilasının zararlı olup olmadığını merak ediyorsanız, içinde ne olduğunu bilmek önemlidir. Ojede bulunan kimyasallar son derece zehirlidir ve üreme ve diğer sağlık sorunlarına neden olabilir. Özellikle kanserojen toluen merkezi sinir sistemi için toksiktir ve zihinsel karışıklığa ve güçsüzlüğe neden olabilir. Ek olarak, bu kimyasalın yüksek seviyelerinin üreme etkileri olabilir. Bu nedenle, eğer yardım edebilirseniz tırnaklarınızı boyamaktan kaçınmak isteyeceksiniz.

Mika, tırnak cilasına ışıltı ve ışıltı katmak için kullanılan doğal bir mineraldir. Bununla birlikte, mika madenciliği çocukların ve kadınların tehlikeli emeğine dayanmaktadır. Bu madenlerdeki işçiler yerin yirmi metre altında günler geçiriyorlar ve çökme riski taşıyorlar. Ayrıca, toluen yakındaki su rezervlerini de kirletmektedir. Tırnaklarınızın çevreyi tehlikeye atmasını istemiyorsanız, satın almadan önce ojenizin güvenliğini kontrol ettiğinizden emin olun!

Ojenin Sağlığa Etkisi

Tırnak boyamak zararlı mı? Sağlığınız için tehlikeli olmasının yanı sıra tırnak cilasının sağlığınıza zararlı olduğu bilinmektedir. Tırnak cilasındaki kimyasallar, bir kesime girerse veya solunduğunda sinir sistemine zarar verebilir. Tamamen pratik kaçının, özellikle eğer bir genç iseniz etmelisiniz. Uyurken kırmak da kötü bir alışkanlıktır. Ek koruma için bir diş hekimi tarafından bir ağız koruyucusu takılabilir.

Tırnak Sağlığı

Tırnak cilası doğrudan bir kanser nedeni olmasa da, vücudunuza önemli zarar verebilir. Ayrıca akciğerlerdeki dokulara zarar verebilecek toksik maddeler içerebilir. Sorunlarınıza neyin sebep olduğunu bilmiyorsanız, doktorunuzla konuşun. Bu tehlikeli kimyasallardan kaçınmak ister misiniz? Ama sağlığını tehlikeye gerek yok. Ve tırnakların çok güzel bir set almak için çok fazla ödemek zorunda değildi.

Tırnak boyamak zararlı mı? Daha önce de belirttiğimiz gibi, ojede bulunan kimyasallar kesime girerse, solunduğunda veya solunduğunda hasara neden olabilir. Kozmetikte kullanımı düzenlenmelidir. Ancak ortalama bir genç kızın tırnaklarını boyamaktan vazgeçmemesi gerekir. Koruyucu eldiven giyerseniz ve vücudunuza iyi bakarsanız, tırnaklarınızı boyamak çevreye zararlı değildir. Ojede kullanılan kimyasal insan vücuduna zararsızdır.

Başa dön tuşu